Pokud hledáte okouzlující místa, kde byste mohli strávit čas v klidu s rodinou a přáteli, zde je několik tipů, které vám pomohou užít si okolí.

Zde najdete několik skrytých klenotů a zajímavostí v Marbelle! Utečte turistům a naplánujte si jednodenní výlet na jedno (nebo všechna) z těchto skvělých míst na pobřeží Costa del Sol.

  1. Ojén, bílá vesnice
  2. Marbella: staré město
  3. Vinařství `Bodega` Cortijo de los Aguilares
  4. Málaga Alcazaba

Ojén, bílá vesnice

Nádherná bílá vesnice (pueblo blanco) Ojén (vyslovuje jako `Ochen`) je skrytým klenotem a příjemným místem k návštěvě v horách nedaleko Marbelly. Jen několik kilometrů od rušné Marbelly můžete uniknout turistům v této krásné andaluské vesnici, která je úžasně klidná a příjemná.

Při cestě z pobřeží do vnitrozemí do kopců objevíte tuto malebnou vesničku, kde se zastavil čas. Toulejte se po křivolakých silničkách a dlážděných uličkách, abyste si prohlédli krásné, vždy dobře udržované bílé domky vesnice a vychutnali si kávu na jedné z teras, které se ve vesnici nacházejí. Z hlavní ulice ve vesnici můžete vystoupat k jeskyním Cuevas de las Columnas y Campanas (Jeskyně sloupů a zvonů). Zde se vám naskytne nejen pohled na fascinující jeskyně, ale také krásný výhled. Musíte kvůli tomu zdolat několik strmých schodů, ale panoramatický výhled stojí za to. Ojén, má spoustu jeskyní, ke kterým můžete dojít z hlavní silnice.

Marbella: staré město

Další velkou atrakcí Marbelly je její staré město. Zde neuvidíte mnoho jachet a sportovních vozů. Ve starém městě však můžete zažít pravou Marbellu. Vychutnejte si a odpočiňte si u osvěžujícího nápoje v jednom z mnoha barů na náměstí Plaza de Los Naranjos (Náměstí pomerančovníků). Projděte se úzkými uličkami obklopujícími toto krásné náměstí. Projděte se podél historických budov, které zde stále můžete najít.

Vinařství `Bodega` Cortijo de los Aguilares

Vinařství Cortijo Los Aguilares se nachází asi 5 km od Rondy (Málaga, Andalusie) a má rozlohu 800 hektarů, z nichž pouze 25 hektarů je určeno k pěstování vinné révy a je obhospodařováno ekologicky. Zbytek tvoří dubové porosty a křoviny, které představují ideální prostředí pro pěstování vinné révy. Ty jsou obhospodařovány ekologicky a jsou nádherným příkladem začlenění do krajiny. V nadmořské výšce přes 900 m je Serranía de Ronda jednou z nejjižněji položených vinařských oblastí v Evropě. Blízkost Atlantiku a Středozemního moře, vydatné deště v zimě a vynikající teplotní oscilace mezi dnem a nocí jsou hlavními faktory, které charakterizují jedinečnost zdejšího terroir. Toto jedinečné prostředí nám nabízí možnost pěstovat velkou rozmanitost odrůd: Tempranillo, Petit Verdot, Pinot Noir, Syrah a Cabernet Sauvignon – a vytvářet vína, která odrážejí terroir, z něhož hrozny pocházejí.

Při skleničce vína s našimi odborníky budete mít možnost plně pochopit naši filozofii výroby vína a ocenit vlastnosti našich produktů.

Nabízíme vám širokou škálu vlastních zážitků, na které budete vždy vzpomínat, od ochutnávky vína až po piknik pod stoletým dubem nebo pěší túru po našem panství!

Informace a rezervace

visitas@cortijolosaguilares.com // +34 952 874 457

Otevírací doba

Od pondělí do pátku: od 10:00 do 14:00 a od 15:00 do 17:00 hodin a v sobotu od 10:00 do 15:00 hodin.

V sobotu dopoledne na vyžádání, v neděli zavřeno.

Rezervace předem nutná

K dispozici v angličtině, španělštině a němčině

Málaga Alcazaba

 

Nikdo nepochybuje o tom, že Málaga je velmi kulturně bohatá; tímto městem prošlo mnoho civilizací se svou kulturou a tradicemi, které zde zanechaly významné stopy. Jedním z největších darů, které muslimové ve městě zanechali, je openvěná pevnost Alcazaba.

Alcazaba je bezpochyby srdcem Malagy. Nemůžete opustit město, aniž byste ji navštívili. Každoročně tuto památku na své cestě městem navštíví tisíce a tisíce lidí.

Společně s Gibralfarovým hradem a katedrálou dominuje Alcazaba scenériím s jedním z nejkrásnějších výhledů na město, který můžete obdivovat při návštěvě přístavní promenády – Muelle 1 (Molo 1).

Otevírací doba Alcazaby je následující:

Od 1. dubna do 31. října od 9:00 do 20:00 hodin*.

Od 1. listopadu do 31. března od 9:00 do 18:00 h*.

Zavřeno: 24., 25. a 31. prosince a 1. ledna

*Poslední vstup je 45 minut před zavírací dobou.

Pokud chcete získat podrobnější informace, podívejte se www.alcazabamalaga.com