Vychutnejte si jídlo v restauracích u moře v Marbelle!

Téměř nic se nevyrovná tomu, když si vychutnáváte lahodné jídlo na pláži, pozorujete vlny a užíváte si slunečních paprsků. Avšak, nenavrhujeme piknik, ale pořádné jídlo v jedné z plážových restaurací na pobřeží Costa del Sol. Tyto podniky, kterým se španělsky říká “chiringuitos“ a které jsou rozmístěny po celém pobřeží, jsou v této oblasti jakousi institucí a každý má svého oblíbence. Abyste si mohli najít tu svou, přečtěte si seznam nejlepších chiringuitos v Marbelle a Esteponě.

Chiringuitos na pobřeží Costa del Sol mají skromný původ. Mnohé z nich začínaly jako pouhá bouda s barovými stoličkami, kde se podávalo pivo a grilované sardinky. V průběhu let, se však vyvinuly a staly se nedílnou součástí stravování venku.

Zatímco některé chiringuitos zůstávají levné a veselé, většina z nich nabízí stolování a řadu jídel a nápojů. Mnohé z nich se staly samostatnými elegantními restauracemi – místo papírových ubrusů si představte lněné ubrusy a à la carte menu, místo seznamu denních specialit na tabuli Chiringuita nebo plážového klubu?

Bez ohledu na výzdobu a jídlo, však všechna nejlepší chiringuita v Marbelle a Esteponě, nabízejí autentický zážitek na pláži. Nedělní oběd by nebyl stejný bez paelly v chiringuitu nebo červencový večer bez pokrmu ze smažených ryb při sledování západu slunce nad Gibraltarskou úžinou.

Nejlepší místo pro odpočinek – Victor’s Beach Marbella

Victor’s Beach se nachází na západním konci Zlaté míle (Milla de Oro) a jeho historie sahá až do roku 1978, což z něj činí jedno z nejstarších chiringuitos v Marbelle. Nachází se na jedné z nejklidnějších pláží a barové stoličky jsou vzdálené jen pár metrů od mořských vln. O víkendech zde hraje živá hudba.

Tohle místo si zamilujete, pokud… jste fanoušky živé hudby přímo na pláži u vln.

Více informací Victor’s Beach Marbella


Nejlepší pro seznam vín – La Plage Casanis

A nápojový lístek je obvykle delší než ve většině chiringuitos v Marbelle. Tato restaurace na pobřeží u pláže Golden Beach v Elvirii, nabízí elegantní stolování s mezinárodním menu, kde jsou mezi hosty oblíbené grilované pokrmy.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud… chcete ke svému jídlu i vytříbenou gastronomii.

Více informací La Plage Casanis


Nejlepší pro pětihvězdičkový luxus – Chiringuito Puente Romano

Toto chiringuito se nachází na pláži u jednoho z nejznámějších hotelů v Marbelle a je vážným kandidátem na nejelegantnější chiringuito na pobřeží Costa del Sol. Stravování zde probíhá na stejné pětihvězdičkové úrovni jako v hotelu a jídelní lístek zahrnuje mezinárodní kuchyni, stejně jako místní rybí pokrmy.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud… máte chuť na trochu luxusu ve svém chiringuitu.

Více informací Chiringuito Puente Romano Marbella


Nejlepší pro rušný Banús – Mistral Beach

Jeden z mnoha chiringuitos v Puerto Banús, který je zároveň plážovým klubem. Na jídelním lístku najdete různé pokrmy z rýže, včetně paelly a čerstvých mořských plodů. Rezervujte si stůl na pláži a dopřejte si gurmánský zážitek.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud… máte rádi ruch města Banús během stolování.

Více informací Mistral Beach Puerto Banus Marbella


Nejlepší pro setkání s celebritami – Trocadero Playa

Trocadero Playa leží přímo na pláži v srdci marbellské Zlaté míle (Milla de Oro) a nabízí dobré jídlo s uvolněnou atmosférou. Toto místo je oblíbené mezi návštěvníky z řad prominentů a v srpnu je také skvělým místem pro spatření celebrit. O hudební doprovod se stará živá hudba a DJ´s.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud… máte chuť na plážové jídlo s pohodovou atmosférou a občasnou návštěvou slavné tváře.

Více informací Trocadero Playa Marbella


Nejlepší interiérový design – Trocadero Arena

Sestra restaurace Trocadero Playa opouští ležérní atmosféru ve prospěch elegance na pláži. Ne nadarmo se toto chiringuito v Rio Real Playa na východní straně Marbelly objevuje v časopisech o designu. Vedle úžasné výzdoby si zde pochutnáte také na vynikajícím jídle.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud… chcete mít eleganci ve svém okolí i na talíři.

Více informací Trocadero Arena Marbella


Nejlepší pro výhled na Středozemní more – La Milla

Tato restaurace se nachází mezi dvěma nejznámějšími hotely v Marbelle na Zlaté míli (Milla de Oro) a nabízí snad nejlepší výhled na moře ze všech chiringuitos v Marbelle. Po usednutí ke stolu se před vámi rozprostře Středozemní moře a můžete se téměř cítit jako na lodi. Jídelní lístek je inspirován mořem a nabízí to nejlepší z místních produktů.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud… chcete skvělé jídlo s výhledem na moře v první linii.

Více informací La Milla Marbella


Nejlepší mezinárodní jídlo – Bono Beach

Na písku v Playa del Arenal, na východní straně Marbelly, nabízí Bono Beach skutečně kosmopolitní menu. Vedle andaluských jídel a klasických hamburgerů se na jídelním lístku objevuje sushi, Takaki, poke bowls a nasi goreng. Vychutnejte si tuto nabídku u stolů v chiringuitu nebo na lehátku na pláži.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud… máte chuť si dopřát kosmopolitní jídlo na pláži.

Více informací Bono Beach


Nejlepší pro fusion gastronomii – Chiringuito Macaao

Toto rušné chiringuito najdete v Marbelle na západním konci pláže San Pedro de Alcántara. Vyberte si stůl na pláži a vychutnejte si mezinárodní kuchyni s důrazem na fusion vaření – například místní mořský okoun se podává na senegalský způsob – o víkendu hraje živá hudba.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud… chcete jíst něco trochu jiného a máte rádi rušnou atmosféru.

Více informací Macaao


Nejlepší pro klasické chiringuito – Aurora Beach Banús

Klasika mezi chiringuity na západním pobřeží Costa del Sol, kde se budete cítit jako člen rodiny. Stoly jsou umístěny přímo na písku na východní straně přístavu v Puerto Banús a podávají se zde domácí pokrmy na lněných ubrusech. A káva je pražená podomácku.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud … máte chuť na dobré jídlo a kávu přímo na pláži.

Více informací Aurora Beach Banus


Nejlepší pro surfování a písečnou pláž – Pedro’s Beach

Na pláži (Playa del Rodeo), na západním konci Puerto Banús se nachází další z nejstarších chiringuitos v Marbelle, Pedro’s Beach. Byl založen v roce 1978 a slouží jako škola windsurfingu. U stolu najdete čerstvé ryby a mořské plody, které se podávají se zeleninou vypěstovanou na ekologické farmě majitele.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud … rádi jezdíte na vlnách a poté se i dobře najíte.

Více informací Pedros Beach


Nejlepší pro ‘co ne?’ – Paradise Beach

Další z chiringuitos v Puerto Banús, přímo na pláži na východní straně. Jídlo je zde vynikající, spolu s cenami, které jsou na takovou lokalitu velmi příznivé. Působí uvolněnou, mezinárodní atmosférou. Nejlepší výhled získáte, když si dáte večeři přímo na písečné pláži.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud … hledáte skvělý César salát.

Více informací Paradise Beach


Nejlepší pro Bali chill – Sonora Beach Bar

Jeden z nejlepších chiringuitos v Esteponě s pohodovou atmosférou a na klidné pláži, vedle Los Granados Playa. Po cestě ke stolům, na kterých jsou v nabídce mezinárodní jídla, vás přivítají charakteristické červené slunečníky. O víkendech hraje živá hudba.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud … máte chuť na atmosféru Bali, jako na oběd nebo večeři.

Více informací Sonora Beach


Nejlepší pro elegantní stolování – Besaya Beach

V tomto chiringuitu v Marbelle, který se nachází na západním konci Zlaté míle (Milla de Oro), si můžete pochutnat na specialitách přímo na pláži. Židle a stoly jsou potaženy bílým plátnem a všechny mají otevřený výhled na moře. Středomořská kombinace čerstvých ryb a mořských plodů, zaujímá hlavní místo v jídelním lístku.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud … hledáte skvělou kuchyni a výhled na Středozemní moře.

Více informací Besaya Beach


Nejlepší volba pro centrum Marbelly – Soleo Marbella Beach Club Restaurant

Toto chiringuito, které je součástí hotelového řetězce Fuente, se nachází v centru Marbelly na písečné pláži poblíž slavné pobřežní promenády. Restauraci zdobí námořnické pruhy a jednou ze specialit na jídelním lístku je čerstvý denní úlovek.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud … chcete chiringuito v centru Marbelly.

Více informací Soleo Marbella


Nejlepší volba pro centrum Estepony – Chiringuito Palm Beach

Toto klasické chiringuito v Esteponě sice prošlo moderním faceliftem, ale zachovalo si svou nábřežní podstatu a je skvělým místem pro stravování v Esteponě. Palm Beach má výsadní postavení na pláži – Playa de la Rada – jedna z nejlepších pláží na pobřeží Costa del Sol – a nabízí mezinárodní kuchyni s dobrým výběrem pro vegetariány.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud … trávíte den na pláži ve městě Estepona.

Více informací Palm Beach Estepona


Nejlepší pro soukromé oslavy – Salduna Beach

Toto soukromé místo se nachází jen pár minut od Guadalmina a Puerto Banús, přímo na pláži. Pozoruhodný zážitek, který vám umožní vychutnat si jídlo pod hvězdami s výhledem podél pobřeží na Gibraltar a Afriku.

Toto chiringuito si zamilujete, pokud … máte rádi útulné prostředí v ráji.

Více informací Salduna Beach Estepona